Jenkei András, 2023.03.04. | Labdarúgás

Újabb közvetlen rivális elleni mérkőzést bukott el a Vasas, és ezzel tovább nőtt a hátrány a kiesés ellen folytatott harcban.

OTP Bank Liga NB I., 22. forduló
Mol Fehérvár FC – Vasas FC 2-1 (1-1)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2563 néző.

Vezette: Erdős Jósef (Tóth II. Vencel, Buzás Balázs)

MOL Fehérvár FC: Kovács – Nego, Fiola, Larsen, Heister – Csongvai, Flores – Katona (Kastrati, 63.), Houri (Alef, 89.), Schön – Kodro.
Edző: Huszti Szabolcs

Vasas FC: Uram – Litauszki (Hidi, 24.), Iyinbor, Otigba – Baráth, Hinora, Urblík (Márkvárt, 67.), Berecz (Feczesin, 84.), Silye (Cipf, 84.) – Holender, Zimonyi (Ihrig-Farkas, 67.).
Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerző: Schön (15.), Kodro (79.), ill. Urblík (28.)
Sárga lap: Heister (48.), ill. Berecz (53.), Otigba (92.)

A tét, a kiesés elleni harc léte, erősen meghatározta a mérkőzés képét, mindkét együttes elsősorban a biztonságra épített, a játékosok látványosan kerülték  a kockázatot magukba rejtő megoldásokat. Emiatt aztán – rövid időszakoktól eltekintve – a mérkőzés képe nem volt túl vonzó egy külső szemlélő számára.

Egy cseppet sem alárendeltnek tűnő kezdés után, viszonylag hamar hátrányba került a Vasas. Középső védőnk Otigba sarokkal próbált menteni a jobbszélen. A középre csorgó labdába két játékosunk, Litauszki és Baráth sem tudott beleérni, Schön tiszta helyzetbe került a túloldalon, és nem is hibázott (0-1).

Negyedóra elteltével azonban sikerült az egyenlítés. Berecz indításával Holender sáfárkodott jól a tizenhatoson belül, higgadtan és pontosan adott középre, az üres területre érkező Urblík pedig precízen emelt a fehérvári kapuba (1-1).

A második félidőben inkább a vendéglátók játszottak fölényben, ám így sem volt a játék képében, hogy feltétlenül alulmaradunk. A 77. percben Márkvárt beadását követően Ihrig-Farkas elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre a fehérvári védők, a szögletet követő ellencsapásból aztán megszületett a három pont sorsát eldöntő gól.
Kodró szinte ugyanott és ugyanúgy kapott lehetőséget, ahogy az első félidőben Ulbrík és ő sem hibázott. Igaz ő laposan talált a kapuba (2-1)