Jenkei András, 2023.02.28. | Atlétika

Az U18-as és U20-as korosztály fedettpályás bajnokságát rendezték meg a mögöttünk hagyott hétvégén Budapesten, ezúttal is szép vasasos sikereknek örülhettünk.

A sikeres felnőtt OB után egy héttel tehetséges fiataljaink kortársaik között mutathatták meg mit tudnak, és nem is okoztak csalódást.

A két korosztályban (U20 és 18) öt bajnoki érmet és számos jó helyezést gyűjtöttek be a Vasas reménységei. A legnagyobb várakozással a női magasugrók versenyére tekintettünk, hiszen az utóbbi időszakban Kun-Szabó Balázs munkája nyomán ütőképes csoport formálódott Pasaréten, amit a lányok már az idény eddigi versenyein is bizonyítottak.

Előbb az idősebbek, az U20-asok versenyére került sor. Macsali Blanka már a melegítés alatt igencsak biztatóan mozgott, 165 centiméterig minden magasságot elsőre teljesített, majd a következő, számára egyéni csúcsot jelentő 169 cm felett is átjutott másodikra, és a 173 cm-n is kifejezetten reményt keltő, bár sikertelen kísérletei voltak. Ezúttal ez a magasság még nem jött össze, viszont csupán egyetlen vetélytársa ugrott nála nagyobbat, így élete első egyéni bajnoki érmét szerezve végzett a második helyen.

A fiatalabbak, az U18-asok mezőnyében három vasasos leány is készülődött. Tóth Flóra 150 cm-ig jutott és végzett a nyolcadik helyen. Bátori Lilianna és Simák Trillia viszont nem nagyon akart megállni (bár Trilliának akadtak nehézségei a 158 cm-s kezdőmagasságával),  166 cm-től pedig már csak ők ketten voltak versenyben. Az aranyérem Liliannáé lett 178 cm-vel, Trillia pedig 172 cm-s egyéni csúccsal fejezte be és jutott ezüstéremhez.

Ezüstérmes lett a férfi és női U20-as 4x200 méteres Vasas-váltó, és tulajdonképpen csak 16 méter hiányzott a hatodik Vasas-éremhez is, hiszen 800 méteren Dobó Eszter remekül hajrázva a célegyenesbe már biztos másodikként fordult, ám kibomló cipőfűzőjében elbotolva nagyot esett, és a dobogó helyett számára a Fiumei úti balesetin végződött a nap…

Szőke Anna, Carroll Júlia, Macsali Blanka, Lak Réka

Az érmeken túl számos helyezésnek és jó eredménynek is örülhettünk. Kirst Athina összeszedett versenyzéssel ért célba hatodikként 60 gáton, mögötte nyolcadik lett Brindza Blanka, az idősebbek hasonló távján pedig Carroll Júlia lett hetedik. A fiúk mezőnyében Öhlmann Dávid ötödik helye erősítette, hogy a gátfutás változatlanul fókuszban van Pasaréten.
Dobó Eszter 1500 méteren ötödikként végzett, 400-on Türk András egyéni legjobbjával lett nyolcadik. Távolugrásban Lak Réka remek egyéni csúccsal az ötödik helyet érdemelte ki, és gondolkodtatta el edzőjét, hogy a jövőben a magasugrás helyett talán inkább a távolugrásra kell majd nagyobb figyelmet fordítani. A nyolcadik helyet megszerző Carroll Anna is eddigi legnagyobbját ugrotta. Torvaji Kinga, Buglos Flóra és Lukács Máté pedig a nyolcadik helyének örülhetett, ahogy Kirst Athina, Domokos Anni, Brindza Blanka és Hajagos Petra az U18-as 4x200-as váltó hatodik helyének.

Kun-Szabó Balázs érthetően elégedetten értékelt:
- A magasugró lányok remekeltek. Nagy öröm számomra, hogy Macsali Blanka nem csak a magassággal birkózott meg, hanem önmagát is képes volt felülmúlni. Simák Trillia a frászt hozta rám a kezdőmagasságon, ám utána már nem voltak ilyen érzéseim, nagyon céltudatos volt. Bátori Lilianna ugrásról ugrásra építette föl magát, fokról-fokra egyre jobb mozgást produkált, a 178 cm-t is szellősen ugrotta. A 180 fölötti eredmény ezúttal még nem jött össze, ám ami késik nem múlik, azt pedig feltétlenül érdemes megjegyezni, hogy a jelenlegi eredményével 10. helyezett a korosztályos világranglistán!
Örültem Kirst Athina és Szőke Anna nagy egyénijének, ahogy Lak Réka, Carrol Anna remek távolugrásának, és ugyanezt elmondhatom váltóink felszabadult, eredményes futásairól is.