Nagy Dániel, 2022.12.12. | Úszás

Több korosztályban is ünnepelhettünk vasasos érmet a múlt hét második felében megrendezett utánpótlás rövid pályás úszó országos bajnokságon; a fiatalok szegedi teljesítményét az edzőik értékelték a honlapunknak.

December 7. és 10. között rendezte meg a hazai szövetség az utánpótlás rövid pályás úszó országos bajnokságot, amelyen népes csapattal indult a klubunk. A fiatalok kitettek magukért Szegeden: többen dobogóra állhattak, mások pedig értékes pontszerző helyeken végeztek. Edzőinket, Galamb Szimonettát és Lőrinczi Györgyöt kértük meg, hogy értékeljék az elmúlt napok teljesítményét.

„Egészen nagy csapattal vettünk részt az ob-n, azok a versenyzők is csatlakoztak hozzánk, akik szeptember óta erősítik a klubot – mondja Galamb. – Gál Dávidot mindenképp kiemelném, a legsikeresebb versenyzőnk volt, a serdülők között négy nap négy érmet szerzett, egyéni csúcsokkal. Esetében érdekes úszóról beszélünk, mert nyílt vízi álmokat is dédelget, ám rövid pályán is rendkívül gyors. A többiek között is voltak, akik javítottak a legjobbjukon, és a váltók is jól mentek. Sikeres bajnokságnak lehet nevezni a szegedi viadalt, éremnek és számos pontszerző helynek örülhettünk; ami a fiatalokban maradt az év végére, azt mindannyian kiadták magukból.”

„Első alkalommal rendezte meg a szövetség ezt az eseményt, valószínűleg ez is az oka, hogy ennyire a versenynaptár végére került – kezdi Lőrincz. – Bujdosó Zsombinak és Gyurinovics Lilinek például rendkívül hosszú évaduk volt, nem nagyon tudtak pihenni, előbbinek ráadásul komolyabb megfázással is kellett küzdenie az ob előtti időszakban. Ez mentálisan és fizikailag is megviselte, ám végül extra motivációt merített a nehézségekből, aminek az eredménye, hogy kétszáz méter mellen az egyéni legjobbját három másodperccel megjavítva nyert, majd négyszáz vegyesen hozta a kötelezőt. Ha nem lett volna beteg, olyan időeredményeket úszott volna Szegeden, amivel a felnőtt ob-n is éremkért küzdene. Kiemelném Zbiskó Evelint, Pajor Esztert és Koós Mártont is, akik szintén remekeltek, a jó formában lévő Forgács Bence viszont sajnos a magas láza miatt kihagyta az eseményt. Mindenkire nagyon büszkék vagyunk, egyéni csúcsokat hoztak többen is, akik jövőre a korosztályos Európa-bajnokságot lőtték be célként.”

A Vasas indulóinak eredményei az utánpótlás rövid pályás úszó országos bajnokságon (Miskolc, december 7-10.)