Gy. Szabó Csilla, 2022.12.03. | Kosárlabda

Nehéz meccsen győzték le akadémistáink a TFSE-MTK csapatát, s ezzel folytatják győzelmi sorozatukat a női élvonalban. A legtöbb lehetőség a palánk alatt kínálkozott a számunkra, amit ki is használtunk.

TIPPMIX NŐI NBI/A. Alapszakasz. 10. forduló.
Vasas Akadémia
– TFSE-MTK 53-49 (10-11, 16-11, 18-17, 9-10)

Vasas: Papp (12), Nunn (15), Madár E. (5), Pardee (5/3),Tóth (2). Csere: Smailbegovic (4), Szerencsés (4), Budácsik (6), Madár K., Salamon.

TFSE: Dúl P. (16/3), Manis (12/3), Theodorean (2), Dul T. (3), Hegedűs (2). Csere: Marshall (12), Pusztai, Németh (2).

Három legutóbbi győzelmének köszönhetően, az előkelő hatodik helyen állva várta a TFSE-MTK elleni találkozót a Vasas Akadémia női élvonalbeli együttese. A pillanatnyilag tizedik helyezett vendégek ellen győzelmet remélt vezetőedzőnk Milos Pavlovic is, ami cseppet sem könnyítette meg játékosaink dolgát. Lelkileg legalább is semmiképpen. Fővárosi ellenfelünk ráadásul új légióssal erősödött Lauren Manis személyében a válogatott szünet alatt.

A mérkőzés Schaquilla Nunn duplájával indult, s a kiharcolt büntető értékesítésével 3-0-as vezetéssel kezdhettünk. A vendégek gyorsan válaszoltak, s a harmadik percben már ők vezettek két ponttal. Madár Kata előbb egyenlített, majd az ellene elkövetett szabálytalanság révén ismét vezetéshez juttatta csapatunkat. Karina Pardee és Papp Klaudia révén pedig ötpontosra nőtt az előnyünk.  A negyed hátralévő részében azonban csak a vendégek szereztek pontot, így végül minimális egy pontos hátrányba kerültünk.

A második negyed ugyan nem kezdődött jól a számunkra, de Papp és Smailbegovic Nadija kosaraival visszajöttünk a meccsbe, majd Nunn és Papp vezetéshez juttatta együttesünket, amelyet most már sikerült a negyed végéig megőrizni.

Papp Klaudia nemcsak jól irányított, de tizenkét ponttal is hozzájárult a győzelemhez

A nagy szünet után az igen jó napot kifogó Nunn volt ismét eredményes, akihez Budácsik Dorottya és Smailbegovic csatlakozott a pontgyártásban. Nekik köszönhetően tízesre nőtt az előnyünk (36-26). A negyed végén azonban ismét kisebb hullámvölgybe került csapatunk, s kétpontosra fogyott a vezetésünk. Négy másodperccel a játékrész vége előtt azonban Pardee távolról is betalált, s ezzel ötpontos előnnyel készülhettünk a hajrára.

Az utolsó negyedet Tóth Orsi duplája indította, majd felváltva estek a kosarak, akadémistáink pedig biztosan őrizték az öt-hét pont közötti előnyüket. Egészen a 38. percig elejéig, amikor háromra jöttek fel a vendégek (52-49). Óriási csata alakult ki a két csapat között, a nagy izgalomban itt is, ott is kimaradt több büntető. Végül Nunn sikeresen érvényesített kettőből egyet, s ezzel négy pontosra nőtt az előnyünk kevesebb mint harminc másodperccel a mérkőzés lefújása előtt, ami végül döntőnek bizonyult.

A mezőny legjobbja Schaquilla Nunn lett 32-es VAL-értékével.

Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője:
„Nagyon nehéz mérkőzésre számítottam, hiszen tudtam, hogy a szünet miatt némileg ki fogunk esni a ritmusból. Abban is biztos voltam, hogy a TFSE kemény ellenfél, a pálya egész területén képes nyomást gyakorolni ellenfelére. S bár a vendégek keretében volt némi változás, a palánk alatt kínálkozott számunkra a legtöbb esély, várható volt, hogy a centereknek kell főszerepet vállalniuk. Ez sikerült is, a kinti dobások azonban nem jöttek, ami részben a TFSE jó védekezésének, részben pedig a mi türelmetlenségünknek volt köszönhető. Összességében elégedettnek kell lenne, hiszen egy nehéz meccset nyertünk. Gratulálok a csapatomnak, nagyot küzdöttünk, de gratulálok az ellenfélnek is. Úgy gondolom, sokkal jobb csapat annál, mint amit a tabellán jelenleg elfoglalt helyük mutat."

Schaquilla Nunn, a Vasas Akadémia játékosa:
„Kemény csatára számítottunk, ráadásul az ellenfél új légióssal erősödött, akiről nem tudtunk sokat. Így azt sem tudhattuk, hogyan változik a TFSE játéka. Hibáinkat leginkább az okozta, hogy nagyon fontos volt számunkra a mérkőzés, ezért a lelki terhek is nagyok voltak rajtunk. A válogatott szünet miatt ugyanakkor egy kicsit berozsdásodtak a fogaskerekeink. Büszke vagyok a csapatra és nagyon örülök, hogy sikerült kiharcolnunk a győzelmet.”

Fotók: hunbasket

1. Sopron Basket 11 10 1 872-615 21 0.955
  2. SERCO UNI Győr 10   9 1 877-661 19 0.950
  3. DVTK-Hun-Therm 10   8 2 714-595 18 0.900
  4. NKA Universitas PEAC-Pécs 10   8 2 763-690 18 0.900
  5. Atomerőmű KSC Szekszárd 12   9 3 979-766 21 0.875
  6. Vasas Akadémia 10   5 5 670-695 15 0.750
  7. E.ON ELTE BEAC Újbuda 10   5 5 713-786 15 0.750