Gy. Szabó Csilla, 2022.07.01. | Sportlövészet

A Hajdúböszörményben megrendezett target sprint országos bajnokságon remekeltek a Vasas versenyzői. Összesen huszonnégy érmet nyertek az egyéni, illetve vegyes páros versengés során, csapatban pedig ehhez még egy első és egy második hely adódott.

Egyesületünk legeredményesebb versenyzője Csikász Panni lett, aki hat versenyszámban indult, s mind a hatban az első helyen végzett. Szintén fél tucatnyi érmet nyert Holló Martin, ám ő fele-fele arányban aranyat és ezüstöt. A felnőttek között versenyző Laczkó Evelin Vivien nyakába öt medáliát akasztottak, amelyből négy volt a legfényesebb. Az ő esetében azonban azt is meg kell jegyezni, hogy a felnőtt női mezőny korántsem volt teljes, a pisztolyos számban nem is volt ellenfele.

A tizennégy éves Csikász Panni, a mezőny egyik legfiatalabbjaként nyerte hat aranyérmét, de már hozzászokott ahhoz, hogy a nála idősebbekkel kell össze mérnie tudását. Többnyire sikerrel, amit az ob-n nyújtott teljesítménye is jól mutat.

Csikász Panni első, Bozóki Tamara pedig második lett a serdülő lányok nyílt irányzékú puska számában

„Sok felkészülés és kitartás van az eredmények mögött – beszélt honlapunknak győzelmeiről Csikász Panni, aki Kazinbarcikán lakik, így nagyon sokszor kénytelen egyedül edzeni. – Az edzőtáborokban azonban mindig ott vagyok a klubtársaimmal. Szüleim nagyon sokat segítenek a távolság leküzdésében, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Szerencsére van egy telkünk, amin biztonsággal tudom gyakorolni a lövészetet, a futásban pedig sokat segít triatlonos édesapám. Ennek köszönhetően target sprintben nagyon sokat javultak az eredményeim, ezért most ez a szakág a kedvencem. A biatlont már kicsit nehezebb megoldani, hiszen a földrajzi távolság miatt a síeléshez szükséges technikai alapokat nem sikerült még olyan jól megtanulnom, mint társaimnak. A téli időszakban azonban erre is nagy figyelmet fordítok, fiatal vagyok még, nem kell választanom a szakágak között. A sikerélmények azonban fontosak, azok mindenképpen a target sprint irányába vezetnek.”

Holló Martin (középen) háromszor is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára

Az országos bajnokságon Panninak és társainak ezúttal nemcsak a nagy meleggel kellett megküzdeniük, de a salakos pályával is, amelyen a futó számot teljesítették. Általában rekortánon szokták megtenni a távot, amelyen gyorsabb eredmények érhetőek el, ám most a szokatlan, lassabb felülethez kellett alkalmazkodniuk. Az eredmények azt mutatják, hogy síszakosztályunk versenyzőinek ez sem jelentett problémát.

Target sprint országos bajnokság. Hajdúböszörmény. A Vasas-versenyzők eredményei.