Gy. Szabó Csilla, 2022.03.05. | Kosárlabda

A hosszabbításban már magabiztosan tartotta előnyét női élvonalbeli együttesünk, amely hatalmas csatában győzte le a TFSE csapatát. A playoff felé vezető úton ezzel a legnagyobb lépést tették meg akadémistáink.

TIPPMIX NŐI NBI/A, 21. forduló.
TFSE-MTK – Vasas Akadémia 74-82 (17-21, 9-9, 24-10, 16-26, 8-16)

TFSE-MTK: Jenkins (18/6), Dúl (5/3), Theodoreán (7/3), Tapley (9), Király. Csere: Németh (16), Pavel (19), Burján, Herman.

Vasas: Papp (18/9), Pusztai (22/3), Madár E. (8) Tóth (10), Heljic (4). Csere: Smailbegovic (13/9), Salamon, Bach (5/3), Budácsik (2).

A playoffba kerülés szempontjából sorsdöntő mérkőzésre érkezett szombaton este női élvonalbeli együttesünk a Városmajorba. A tabella hetedik helyén, éppen előttünk álló TFSE-MTK hozzánk hasonlóan nyolc győzelmet gyűjtött be, vereséget azonban eggyel kevesebbet könyvelhetett el, ez indokolta a találkozó előtti kedvezőbb pozícióját. Az esélyekről honlapunknak a hét elején nyilatkozó Papp Klaudia szerint nagyon fontos lett volna a jó rajt, hiszen korábban többször is azért veszítettek a TFSE ellen, mert a találkozó elején kialakult hátrányt nem tudták később ledolgozni.

Irányítónk, Papp Klaudia pedig tartotta is magát a tervhez, már a tizenegyedik másodpercben kosarat dobott, s ezzel akadémistáink szerezték meg a vezetést. Pusztai Petra és Tóth Orsolya is nyomban csatlakozott hozzá a pontgyártásban és a második percben már négy, a negyed végéhez közeledve pedig kilenc pontos előnynek örülhettünk. A vendégek is éberen figyelték a különbséget, s végül négyre faragták a hátrányukat.

A második negyed közepére jobb dobószázalékunknak ismét elléptünk ellenfelünkről, ám a TFSE ezúttal sem engedte túl messzire akadémistáinkat és maradt a négy pontos előnyünk.

A nagy szünetet követően azonban fordult a játék képe, a 23. percben Pavel egyenlített, s hiába kért Milos Pavlovic azonnal időt, csapatunk mélyrepülés tovább folytatódott, a harmadik negyed végére tíz pontosra nőtt a vendéglátók előnye.

Az utolsó játékrész Pusztai labdaszerzésével és kiharcolt sikeres büntetőiével indult, majd újabb pontját, és Smailbegovic Nadija távolijának köszönhetően 3 pontra fogyott a hátrányunk. Ekkor a TFSE kért időt, ami vissza is hozta őket a korábbi ütembe és növelték előnyüket. A találkozó lefújása előtt 44 másodperccel a brillírozó Pavelnek köszönhetően tartották az ötpontos vezetést, ám Papp Klaudia sikeres távolijának köszönhetően ez háromra csökkent. Ekkor Jenkins hibázott a hárompontos vonalon kívülről, amelyre Pusztai könyörtelenül válaszolt.

A mérkőzés tétjéhez méltóan óriási csata alakult ki a két csapat között

66-66. Két másodperc maradt hátra a meccsből, a házigazdák támadnak, ám az addig remeklő Pavel elvéti dobását és már készülhetünk is a hosszabbításra.

A mindent eldöntő öt perc Pavel kosárával indult, amelyre Papp Dia hármassal, Madár Eszter és Pusztai pedig duplával válaszolt, s máris fordult a meccs, öt pontos vezetéshez jutottunk. Óriási izgalmak között telt a hosszabbítás utolsó néhány perce, amelyben most már magabiztosan tartották akadémistáink a vezetést, s végül nyolc ponttal nyerték a bajnokság kétségtelenül legfontosabb mérkőzését.

Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia edzője:

„Mindkét fél nagyot harcolt, hol egyik, hol másik oldal dominált. A rendes játékidő végén okosnak kellett lennünk, mivel messze volt tőlünk a házigazda. Ekkor bravúros megvillanásokkal tudtunk elkezdeni felzárkózni és kivívni a hosszabbítást. A győzelem a csapat érdeme, büszke vagyok rájuk és boldog, hogy egy ilyen fiatal egységgel dolgozhatok. Győztünk ugyan, mégsem ünnepelhetünk, mivel Sara megsérült.”

Pusztai Petra, a Vasas Akadémia játékosa:

„Az utolsó pillanatig küzdöttünk, egy percre sem adtuk fel. A harmadik negyedben sokat hibáztunk, de ez követően mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni valami plusz, így a végéig kitartottunk és nyerni tudtunk!”

fotó: hunbasket