B.V., 2021.11.28. | Labdarúgás

Csapatunk Pátkai révén gyorsan megszerezte a vezetést, ám utána sok helyzetet elpuskázott, a végén pedig egyenlített a Budaörs a Merkantil Bank Liga 17. fordulójában.

Merkantil Bank Liga, 17. forduló

Vasas – Budaörsi SC 1–1 (1–0)
Illovszky Rudolf Stadion, 805 néző.
Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bede Tamás)

Vasas: Uram J. – Terbe, Terbe, Szilágyi Z., Silye – Hinora, Berecz Zs., Pátkai (Márkvárt, 62.) – Kapornai (Szilágyi Sz., a szünetben), Feczesin, Radó (Pekár, 62.)
Vezetőedző: Kuttor Attila

Budaörs: Slakta B. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. (Kapronczai, 64.) – Lengyel B. (Zsidai, 80.), Petneházi, Sajbán Miklós (Vankó I., 64.), – Winkler A., Halácsi (Gula, a szünetben), Halmai Á. (Balázs Zs., 80.)
Vezetőedző: Gabala Krisztián

Gólszerző: Pátkai (8.), ill. Gyurácz (79.)

A hétközi, Szentlőrinc elleni idegenbeli siker után a Merkantil Bank Ligában 18. helyen álló Budaörs együttesét fogadta csapatunk az Illovszky Rudolf Stadionban.

A találkozó remekül indult: a 8. percben Hinora Kristóf végzett el szögletet a bal oldalról, a beívelt labdára a röviden Pátkai Máté érkezett és három méterről a jobb alsóba passzolt (1-0).

A folytatásban többször is ziccerbe kerültek a mieink, ám a második találat nagyon nem akart jönni, a 79. percben pedig jött a hidegzuhany… Petneházi kapu elé ívelt szabadrúgása után Gyurácz üresen volt, és már tizenegy méterről a kapuba fejelte a labdát (1-1).

Ezzel fontos két pontot hullajtott el csapatunk, amely legközelebb egy hét múlva, vasárnap Soroksáron vendégeskedik.

1. Vasas  18 11 4   3 33-13 37
  2. Diósgyőri VTK 18 10 6   2 34-17 36
  3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 18   9 5   4 23-11 32
  4. Kecskeméti TE 17   9 5   3 25-14 32
  5. Szombathelyi Haladás 17   9 4   4 20-11 31
  6. Dorogi FC 18   8 3   7 19-24 27
  7. Nyíregyháza Spartacus 18   7 6   5 24-23 27
  8. BFC Siófok 18   6 9   3 23-19 27