Kaposváron gyűjtötték be a három bajnoki pontot a Vasas labdarúgói.

Vezette: Pillók Ádám (Király Zsolt, Ország Péter)

Kaposvár: Pogacsics – Vachtler, Dvorschák, Gál M, Szabó A. – Szederkényi (Balog A. 46.), Bidzilya (Nagy J. 69.), Farkas B.,  Bartos (Andrics 72.), Hadaró –  Balázs Zs.

Vasas: Rados – Szivacski, Litauszki, Otigba, Silye (Kalmár O. 81.) – Viczián, Hidi M. (Köböl 69.), Szatmári L. (Vernes 79.) – Radó, Feczesin (Balajti 69.), Hinora (Kovács M. 69.).
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerző: Feczesin (12.), Hinora (31.), Hadaró (92.)
Sárga lap: Bartos (13.), Dvorschák (18.), Farkas (59.) ill.: Otigba (16.), Balajti (72.)

Az első játékrészben magabiztos, önbizalommal teli játékkal megnyugtató előnyt alakított ki tartalékosan felálló, NB I-be pályázó együttesünk. Előbb Hinora szerzett labdát az ellenfél kapuja előtt, visszagurítását Feczesin értékesítette (1-0), majd fél óra elteltével az előző találatunknál gólpasszt adó Hinora indult meg a felezővonaltól és lőtt szép gólt távolról (2-0).

A szünet után némileg aktívabbá váltak a hazaiak, ám mindkét oldalon maradtak kihasználatlan lehetőségek. A hosszabbítás utolsó másodperceiben egy a kapusunkról kivágódó labdát gyötörtek kapunkba a hazaiak (2-1).

(fotó: vasasfc.hu)

1. Vasas 33 20   8   5 54-31 68
  2. Debreceni VSC 33 20   7   6 71-30 67
  3. Gyirmót FC Győr 33 19   6   8 48-28 63
  4. Pécsi MFC 33 16 12   5 46-24 60
  5. FC Ajka 33 16   4 13 59-44 52
  6. Nyíregyháza Spartacus 33 14   9 10 36-25 51
  7. Szombathelyi Haladás 33 13 11   9 42-31 50