Jenkei Dániel, 2020.12.12. | Úszás

Rendkívül eredményesen szerepelt a Vasas SC úszószakosztálya a kaposvári országos bajnokságon.

Ahogy korábban jeleztük, népes csapattal érkezett a Vasas SC Kaposvárra, ahol a rendhagyó 2020-as évben igencsak rendhagyó úszó országos bajnokságot rendeztek. Az előfutamokban például legjobb paraúszóink is lehetőséget kaptak, így láthattuk például úszni paralimpiai érmeseinket, Pap Biankát és Tóth Tamást is.

Vasasos szempontból  a Tokióra pályázó Gyurinovics Fanni szerepelt a legeredményesebben. Lőrinczi György 19 éves tanítványa ugyanis csütörtökön 100 gyorson megszerezte élete első felnőtt egyéni bajnoki címét, 50 gyorson harmadik lett, a szombati zárónapon pedig óriási hajrával hozta be a vasasos 4x100-as vegyesváltót a győztes pozícióba. Fanni mellett így a társak, Szabó-Feltóthy Eszter, Szabó-Feltóthy Laura és Galamb Szimonetta is felnőtt bajnoki címnek örülhettek. Ők hárman mind Dr. Egressy János tanítványai.

Gyurinovics Fanni robog a cél felé (fotó: Vasas Attila)

És ha már Egressy-tanítványok, mindenképpen kiemelendő még Szabó-Feltóthy Eszter teljesítménye, aki 200 háton lett harmadik, és mindez azért különleges, mert a szám délutáni előfutamában 2:09.78-as olimpia „A”-szintet repesztett, így 18 éves versenyzőnk továbbra is életben tartja ötkarikás álmait.

Szabó-Feltóthy Eszter elérte, amiért Kaposvárra utazott (fotó: Vasas Attila)

Sós Dániel 200 vegyesen egy ezüst-, 400 vegyesen pedig egy bronzéremmel gyarapította a vasasos éremkollekciót, Okos Ákos pedig 200 mellen lett harmadik.

A bronzérmek sorát egy további stafétánk folytatta, a női 4x100-as gyorsváltó, amelyben a Gyurinovics-nővérek, Fanni és Lili mellett Molnár Nóra és Galamb Szimonetta kapott szerepet.

Nagyot ment a férfi 4x100-as vegyesváltónk is: a Babik Barna, Cserfalvi Olaf, Sós Dániel, Kutasi Máté négyes végül a negyedik helyen végzett.

Kutasi Máté előtt egyébként is le a kalappal, hiszen egy komoly sérülés után kevés edzéssel állt remekül helyt az ob-n, és 200 mellen továbbra is olimpiai résztvevőnek tekinthető, hiszen ő a legjobb „B”-szintes magyar versenyző. Persze a nagy kérdések majd a 2021-es bajnokságon dőlnek el e tekintetben is. Máté egyébként most 200 mellen negyedik, 100 mellen pedig ötödik lett.

Cserfalvi Olaf serdülőként bizonyította, hogy lassan már a felnőtt mezőnyben is számolni kell vele, hiszen 200 háton ötödik, 200 pillangón pedig hatodik lett. Szintén hatodik helynek örülhetett 200 vegyesen a 2005-ös születésű Gyurinovics Lili is. Egy másik Lőrinczi-tanítvány, Petrikovits Olivér pedig 50 mellen ért el kiváló ötödik helyezést.

Az Egressy-csoportból Szabó-Feltóthy Laura 200 mellen úszott ötödik helyét és Galamb Szimonetta hasonló helyezését kell még 50 pillangón megemlíteni.

A Vasas SC a számos érmes és pontszerző hellyel az utóbbi évek legeredményesebb bajnokságát zárta, a főszereplőkkel pedig bővebben is értékelünk majd a jövő hét folyamán.

Úszó Országos Bajnokság 2020 (Kaposvár), vasasos eredmények:
1. Gyurinovics Fanni (100m gyors)
1. 4x100 női vegyesváltó  (Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni, Szabó-Feltóthy Eszter, Szabó-Feltóthy Laura)
2. Sós Dániel (200m vegyes)
3. Szabó-Feltóthy Eszter (200m hát)
3. Okos Ákos (200m mell)
3. Sós Dániel (400m vegyes)
3. 4x100 női gyorsváltó (Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Molnár Nóra)
3. Gyurinovics Fanni (50m gyors)
4. Kutasi Máté (200m mell)
4. Szabó-Feltóthy Eszter (200m pillangó)
4. 4x100 férfi vegyesváltó (Babik Barna, Cserfalvi Olaf, Kutasi Máté, Sós Dániel)