Dobos Sándor, 2020.03.09. | Vízilabda

Rangadót nyert Plézer János csapata a Szőnyi úton, míg gyermekcsapatunk továbbra is hibátlan. A serdülők nagyarányú vereséget szenvedtek.

OB I/B, 15. forduló:

Ybl WPC–Vasas SC 10-16 (3-3, 1-4, 2-5, 4-4)
Gólszerzők:
Dorogi 3, Cserdi, Horváth B. 2-2, Cséplő, Csicsáky, Kibédi, illetve Pardi 4, Hajdu A., Magyar B., Dávid Z. 3-3, Steinmetz Á., Farkas R., Sipos Balázs

Plézer János edző:
„A III. kerület uszodájából voltak már jó élményeink, de nem az Ybl, hanem a Kanizsa ellen, tavalyról. Szerencsére most is sikeresen zártuk a bajnokit. Hittem abban, hogy fejlődtünk annyit az utóbbi időben, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést, ha nem is ekkora különbséggel. Az elején volt egy nagy esélyünk, hogy 4-2-vel forduljunk a második negyedre, de végül az én egyik rossz döntésem miatt is 3-3-mal fordultunk végül. De aztán a következő két negyedben, azt gondolom, nagyon jól játszottunk, már 7-3-ra is vezettünk. Fontos győzelem volt, ezzel 8 pontot viszünk a playoffba, és jó helyről kezdhetjük a rájátszást, amit nagyon izgatottan várok, várunk. A célunk az éremszerzés. Nincs még vége az alapszakasznak, a Kaposvár ellen még kétszer játszunk és a Dunakanyarral is találkozunk.”

Országos Ifjúsági Bajnokság, 10. forduló:

BVSC-Zugló–Vasas SC 6-8 (3-0, 1-2, 2-5, 0-1)
Gólszerzők
: Batizi 3, Gyenis, Strasser, Sólyom L., illetve Sipos Balázs 3, Pardi Bende, Landherr 2-2, Vadovics L.

„Utánanéztem, 2017-ben nyertünk ott utoljára ificsapattal, de ez a mostani siker nekem nem volt feltétlenül meglepő. Ugyanis látom, hogy a fiúk mennyit dolgoznak napról napra, hétről hétre. Jó szériában voltunk, kellő önbizalommal voltunk felvértezve, és bár az első negyedben egy kicsit megszeppentünk, utána taktikus játékkal, csapatként funkcionálva nyertünk. Abban a mederben zajlott aztán a meccs, amit mi elterveztünk, és mindenki egytől egyig hozzátette a magáét ehhez a győzelemhez Danitól kezdve velem bezárólag. Nagyon örülök, de nemcsak a három pontnak, hanem inkább annak, hogy ez egy jó visszaigazolás számunkra. Egy ilyen győzelem egy lelki terápiának is beillik, a fiúknak is könnyebb elhinni, hogy amit együtt csinálunk, az jó is lehet.”

Csapatunk jelenleg az 5. helyen áll a bajnokságban, 3 pontra a negyedik helyezett BVSC-től.

Országos Serdülő Bajnokság, 10. forduló:

BVSC-Zugló–Vasas SC 18-6 (4-0, 3-3, 5-2, 6-1)
Gólszerzők:
Ádám 4, Mészáros B., Hajdú B., Balogh M. 3-3, Tátrai, Domján 2-2, Reményi, illetve Sárközy 2, Gémesi M., Pop, Sipos Botond, Joko

Monostori Attila edző:
„Nem a legjobb csapattal álltunk ki a mérkőzésre, hiszen Sipos Balázs az ifiknél szerepelt és a 2005-ös gyerekek a gyerekcsapattal voltak, illetve akadt egy-két beteg is a csapatban. A felállt emberhátrányos védekezésünk egész jól ment, illetve az elején Hegedűs Ákos is jól védett, összességében viszont ismét túl sok lefordulásgólt kaptunk, sok labdaeladásunk volt, amiből az ellenfél profitálni tudott. A BVSC nagyon erős csapat, a győzelme nyilván megérdemelt. Legközelebb Szolnokra utazunk, és úgy érzem, képesek lehetünk a meglepetésre, ha odafigyelünk és a csillagok állása is megfelelő lesz. Bizakodó vagyok, azon a meccsen jobban meg tudjuk mutatni, hogy nem vagyunk olyan rossz csapat.”

Csapatunk jelenleg a 7. helyen áll a tabellán.

Országos Gyermek Bajnokság, 10. forduló:

BVSC-Zugló–Vasas SC 9-11 (1-5, 4-0, 2-2, 2-4)
Gólszerzők
: Balogh B. 4, Doroszlai Z., Kedves 2-2, Bakulya, illetve Szűcs L. 4, Tasi 3, Peőcz Á. 2, Ragács, Básity

Homonnai Dániel edző:
„Először is nagyon örülök annak, hogy egyre többen kíváncsiak ránk, a szurkolóink pedig olyan hangulatot teremtettek megint, ami felért egy jó OB I-es rangadó hangulatával. A játékosok szülei ott vannak a meccseken, ami nagy támaszt és hátteret jelent mindannyiunknak, hogy folytassuk ezt a remek szériát. Az utóbbi időben olyan emberektől fogadhattam a gratulációkat, akiktől nem gondoltam volna. Figyelnek ránk, látják, hogy mit csinálunk, és ezt a srácoknak is elmondtam, nekik és nekem is motivációt jelent ez. Ami a meccset illeti: nagyon jól kezdtünk, nagyon jó volt a helyzetkihasználásunk, a koncentráció. A második negyedben viszont ráültünk az eredményre, és magunkra húztuk az ellenfelet. Fontos volt viszont, hogy egyszer sem hagytuk, hogy a BVSC átvegye a vezetést, 5-5-nél és 7-7-nél volt iksz. Nagy küzdelem volt, de kézben tartottuk a meccset, és nagyon örülök, hogy ismét sikerült rangadót nyerni. Nem sokáig örülhetünk, mert szerdán végre be tudjuk pótolni a Fradi elleni meccsünket, amire gyakorlatilag hónapok óta készülünk. Nem szabad nagyképűen hozzáállni a következő feladatoknak, nem szabad arcoskodni, mert jöhet a pofon. Szerencsére úgy látom, a játékosok tudják ezt, így bizakodóak vagyunk. Szeretnénk a veretlenségünket megtartani.”

Csapatunk vezeti a tabellát, 100 százalékos teljesítménnyel.