Jenkei Dániel, 2020.02.23. | Kézilabda

A nagy győzelmek mellett váratlan vereségek is becsúsztak a fiatal vasasos csapatnak az NB II északi csoportjában.

A hatodik fordulóval folytatjuk az NB II-es felnőtt bajnokság küzdelmeit, amelyben jelenleg ötödik a Vasas SC U22-es csapata, 7 győzelem mellett 5 vereséget számlálva.

6. forduló
Vasas SC U22- Tatabányai SC  50:27  (24:27)

Kiállítás: 2 perc  ill.  6 perc

Vasas SC : Tóth, Soltész 3, Pasqualetti 9, Török 5(1), Bréda L. 2(1), Illés 2, Bréda B. 5, Fadhle 1, Nemes 7, Nagy 3, Bréda A. 2, Ványolos 6(2), Házi 2(2), Tóth G. 3

Géber Zsolt, edző: - Sok gólt lőve sikerült nyerni, a kapott találatok száma viszont jelzi, hogy a védekezés nem volt az igazi. Sikerült mindenkit pályára küldenem és támadásban sokan jól oldották meg feladatukat.

7. forduló
XVI. kerületi KMSE - Vasas SC U 22  35:41  (16:20)

Kiállítás: 8 perc  ill.  10 perc     Hétméteres: 4/2  ill.  5/4

Vasas SC: Vereszky, Soltész B. 5, Pasqualetti 6, Házi 2(1), Bréda L. 7(1), Horváth 5, Bréda B.2, Nemes 3, Ványolos 5, Tordy 2, Nagy 2,Tóth 2(2),

Géber Zsolt, edző: - Időnként jó játékkal sikerült nyernünk. A pályán mindenki megmutathatta, hogy milyen formában van. A kapusaink kivételével szinte mindenkinek sikerült gólt lőnie. A védekezésünkre a szükségesnél ismét kevesebb figyelmet fordítottunk.

8. forduló
Vasas SC  U 22 - Kántor Anikó SE  34:22  (18: 13)

Kiállítás : 10 perc  ill. 6 perc  Hétméteres : 6/4  ill.  6/4

Vasas SC : Kastl , Soltész B. 3, Pasqualetti 8(1), Ványolos 9(1), Házi 1(1), Bréda A. 2, Bréda B.2, Horváth 2, Fadhle 2 (2), Tordy 1, Soltész K. , Tóth, Nagy,

Géber Zsolt, edző: - Az első félidő közepéig ellenfelünk vezetett, majd feljavult a támadójátékunk és 5 gólos előnnyel kezdhettük a második játékrészt. Ványolos és Pasqualetti játéka dicséretet érdemel, de a csapat többi tagjával is elégedett voltam. Török Rebeka és Bréda Luca sérülés miatt hiányzott a mérkőzésről, de a csapatnak eredményesen sikerült pótolnia őket.

9. forduló
BSC Budakalász - Vasas SC  U22   28:32  (13:16)

Kiállítás : 10 perc  ill.  8 perc   Hétméteres : 5/4   ill.  7/6

Vasas SC : Vereszky, Soltész 6, Pasualetti 4, Ványolos 3, Bréda L. 8(5), Horváth 2, Bréda B. 3, Török 5(1), Bréda A. 1, Házi, Tordy, Nagy

Géber Zsolt, edző: - Ezt a nehéz mérkőzést az utolsó 10 percben nyújtott jobb játékkal és talán a jobb erőnlétünkkel sikerült megnyernünk. Bár nem sikerült minden benevezett játékosomat pályára küldenem, de azt gondolom, hogy ezt a győzelmet a jó csapatjátékunknak és a hétközi felkészülésnek köszönhetjük, aminek mindenki részese.

10. forduló
Vasas SC  U22- Esztergomi Vitézek RAFC  35:39  (18:21)

Kiállítás : 4 perc  ill.  6 perc   Hétméteres : 5/4  ill.  4/4

Vasas SC : Kastl, Soltész B. 4, Pasqualetti 6, Ványolos 2, Házi 9(6), Bréda A.5, Bréda B.4, Tordy 1, Nemes 1, Sárkány 2, Horváth 1, Fadhle, Günser, Soltész K.

Géber Zsolt, edző: - Az első félidő 20. percéig jól tartottuk magunkat. Majd kimaradtak helyzeteink és a védekezésünk is fellazult, így a félidőt 3 gólos hátránnyal zártuk. A második félidőt jól kezdtük és sikerült egyenlítenünk. Ezután a 48. percig kiegyenlített küzdelem folyt, majd sajnos szélen sokat hibáztunk, és így végül ellenfelünk örülhetett a győzelemnek. Hiányzó játékosainkat támadásban tudtuk pótolni, védekezésben viszont nem sikerült.

11. forduló
Vasas SC U22- Szentendrei NKE  37:39  (19:20)

Kiállítás: 6 perc  ill.  4 perc  Hétméteres: 5/4  ill.  3/3

Vasas SC: Soltész K.,Soltész B.7, Török 1, Házi 6(1), Bréda L.9(1), Bréda A.3, Bréda B.3, Nagy 4, Günser 1, Ványolos 3, Vereszky, Kastl

Géber Zsolt, edző: - A rossz kezdés után ellenfelünk rövid idő alatt hatgólos előnyre tett szert, amit a félidő végére egygólos hátrányra csökkentettünk. A második félidő 12. percében már mi vezettünk 2 góllal. Ezután egy rossz széria következett, zsinórban kaptuk a találatokat, és sorra elrontottuk a támadásainkat, így ismét jelentős hátrányba kerültünk. Végül ellenfelünk örülhetett a győzelemnek. Vereségünk a gyenge védekezésnek köszönhető, mert a 37 találattal illene mérkőzést nyerni…

12. forduló
Vasas SC U22 – Komárom VSE 34:38 (16:19)

Kiállítás: 2 perc  ill.  2 perc  Hétméteres:  5/5  ill. 3/1

Vasas SC: Kastl, Soltész B. 5, Török 2(1), Házi 11(4), Ványolos 5, Günser 1, Tordy 3, Nemes 1, Nagy 4, Sárkány 2, Soltész K.

Géber Zsolt, edző: - Az első félidőben ellenfelünk folyamatosan 2-3 góllal vezetett. A második félidő 10. percére sikerült kiegyenlítenünk. Ezután felváltva estek a találatok, de a játék utolsó 10 perce számunkra rosszul sikerült, és 4 góllal elvesztettük a mérkőzést. A Vajda és Kovacsicz elleni védekezést nem tudtuk megoldani. Csapatunk támadójátéka eredményes volt, Házi remekül játszott. A védekezést sokat kell még gyakorolnunk.