Jenkei Dániel, 2019.12.01. | Kézilabda

Penszki Gergely csapata küzdelmes meccsen, de végül a papírformának megfelelően győzte le hazai pályán a Mohács együttesét.

NBI/B Nyugati csoport, 10. forduló:

Vasas SC– Mohácsi TE 1888 30-26 (15-14)

Vasas SC: Binó – Tóth 4, Szilovics, Birtalan-Gidai 5, Cifra 1, Takács 7(5), Hansághy 2.
Csere: Antóni (kapus), Szatmári 4, Bréda L. 2, Kiss 2, Török 2, Ács 1, Gaylhoffer, Hadnagy. Vezetőedző: Penszki Gergely

Hétméteresek: 5/5, ill. 9/5
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc

Három-nullás rohammal kezdtünk, majd némi megtorpanás után folytatódott Birtalan-Gidai Eszter és Takács Fruzsina házi gólpárbaja, az első hét találtunk az ő nevükhöz fűződött.

Eközben Binó Boglárka is bemutatott néhány szép védést, így a félidő felénél már öttel vezettünk.

Őrült gól-, kiállítás-, és hetesözön vette innentől kezdetét, amiből nem igazán jöttünk ki jól, hiszen a félidő utolsó másodpercében esett mohácsi gól után már csak egy maradt az előnyünkből (15-14).

Kiss Klaudia két bombagólja adta meg a második felvonás alaphangját, de a meccs cseppet sem vált könnyebbé számunkra, olyannyira nem, hogy 20-20-nál utolért minket a szívósan küzdő mohácsi csapat.

A hajrában Ács Bianka góljával már újra néggyel vezettünk, de még innen is visszajöttek a vendégek, az utolsó öt percben viszont már tényleg sikerült megnyernünk a meccset, sorrendben Szatmári, Bréda, Takács és Török góljaival, így végül 30-26-ra győztünk.