A férfi párbajtőrcsapatunk, valamint a juniorok mezőnyében Rabb Krisztián, illetve a kadetek között Spiesz Anna is megnyerte az első MK-fordulót a Kovács Pál Vívóteremben.
Elkezdődött a vívók Magyar Kupa-sorozata, és ezzel az új idény is. Több értékes helyezést is szerzett szakosztályunk. A férfiak párbajtőr-csapatversenyét az esélyeknek megfelelően nyerte meg a Bakos Bálint, Buta Levente, Koch Máté, Nagy Dávid összeállítású csapatunk, egyéniben Nagy Dávid bronzérmes lett, Koch Mátét még a legjobb 32 között búcsúztatta a honvédos Debnár Gergely.
A nőknél negyedik lett a Vasas csapata, Wetzker Laura viszont harmadikként zárt.
A kardvívók számára csak junior és kadet fordulót rendeztek, de így is elég jól szerepeltünk, ifjúsági olimpiai bajnokunk, Rabb Krisztián megnyerte a versenyt, a kadet lányoknál pedig Spiesz Anna ért fel a dobogó legfelső fokára – a fiúknál Vígh Benedek ezüstérmes lett.
Párbajtőr egyéni, férfiak (112 induló):
1. Berta Dániel (Honvéd)
2. Andrásfi Tibor (BVSC)
3. NAGY DÁVID (VASAS SC) és Szényi Péter (MTK)
6. BAKOS BÁLINT (VASAS SC)
Párbajtőr, egyéni, nők (74 induló):
1.Muhari Eszter (Honvéd)
2. Borsody Emma (BVSC)
3. Kun Anna (Tata) és WETZKER LAURA (VASAS SC)
Párbajtőr, férfiak, csapat (13 induló):
1. VASAS SC (Bakos Bálint, Buta Levente, Koch Máté, Nagy Dávid, edző: Halla Péter)
2. BVSC
3. Honvéd
7. VASAS SC II (Bányai Botond, Berta Botond, Fenyvesi Csaba, Kalicza Mihály)
A döntőben: Vasas-BVSC 45:30.
Párbajtőr, csapat, nők (10 induló):
1. Honvéd
2. MTK
3. Békessy Debrecen
4. VASAS SC (Bukócki Bianka, Kardos Edina, Lipthay Hanna, Wetzker Laura)
Junior kard, férfiak (63 induló)
1. RABB KRISZTIÁN (Vasas, edző: Somlai Béla)
2. Kaiser Balázs (UTE)
3. Ondrik Konrád (BVSC) és Horváth Gergő (Honvéd)
8. Hunyady Bendegúz (Vasas)
A döntőben: Rabb-Kaiser 15:3.
Junior, kard, nők (45 induló):
1. Battai Sugár (Interfencing)
2. Nagy Valentina (Honvéd)
3. Pótz-Nagy Fanni (BVSC) és Szűcs Luca (BVSC)
5. SPIESZ ANNA (VASAS SC)
6. FENYŐSI ZITA (VASAS SC)
Kadet kard, egyéni, fiúk (62 induló):
1. Ondrik Konrád (BVSC)
2. VÍGH BENEDEK (VASAS SC)
3. Kohári Tamás (UTE) és Tóth Patrik (BVSC)
A döntőben: Ondrik-Vígh 15:7
Kadet kard, lányok (43 induló):
1. SPIESZ ANNA (VASAS SC, edző: Kósa Miklós)
2. Keszei Kira (Honvéd)
3. Pintér Dorottya (Honvéd) és Juhász Anna (Honvéd)
A döntőben: Spiesz-Keszei 15:14.